Twoja regionalna stacja

Pobierz player zewnętrzny Muzycznego Radia
piątek, 22 września 2017 - Imieniny Tomasza i Maurycego
WIG

WIG20

-0,83%

-1,24%
walutyUSD: 3,5975
EUR: 4,2863
CHF: 3,7042
GBP: 4,8540
http://www.jck.pl/news.php?id=1093
<img src="nonflash.gif" width=630 height=80 border=0 alt="reklama">

Notowanie 4647 z 2017-09-21.

 1. Man Dee ft. Maria Mathea - Song 2 Fall In Love 2
 2. Ofenbach - Katchi
 3. Sachiel & Flobeatz - Wierzę w Nas
 4. Bobina feat. Cam Melnyk - Conquerors

Notowanie 997 z 2017-09-15.

 1. Armin van Buuren & Vini Vici feat. Hilight Tribe - Great Spirit
 2. Maarten de Jong - Reincarnation
 3. Alexander Popov - Awake The Flow
 4. Tycoos & Floe - Intempestus

Notowanie 403 z 2017-09-16.

 1. Sachiel & Flobeatz - Wierzę w Nas
 2. Sarsa - Volta
 3. Manchester - Niezatapialny
 4. Mirek Bieliński - O Tobie

Notowanie 294 z 2017-09-21.

 1. Tom Novy & Milkwish - Jupiter
 2. DJ Grzech - Raise Your Hands Up (NoizBasses & dMark 2K17 Rewor
 3. Alchemist Project and TATTONE - Music is my extasy 2017
 4. Meszi x Max Farenthide - Holidays Anthem (I.GOT.U Remix)
2017-09-22
2017-09-21
2017-09-20
Muzyczne Radio  2017-08-05 22:07

Konkurs

Wiadomości Muzycznego Radia
Do wygrania 5 kompletów unikatowej ceramiki artystycznej.
Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego "Ceramika Artystyczna" jest zakładem najpełniej nawiązującym do najlepszych tradycji rzemiosła artystycznego regionu. Wytwarzane tutaj naczynia dekorowane są ręcznie tradycyjną metodą stempelkową. Różnorodny asortyment form sprawia, iż naczynia kamionkowe doskonale komponują się w różnych rodzajach wnętrz. Kamionka bolesławiecka jest żaroodporna, kwasoodporna i nieprzeciekliwa.
Walory artystyczne wyrobów idą w parze ze znakomitą jakością tych naczyń, co zaowocowało przyznaniem Spółdzielni Ceramika Artystyczna wielu prestiżowych nagród, medali i wyróżnień na międzynarodowych i krajowych konkursach.

KONKURS TRWA OD 31.07 DO 04.08.

Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać SMS na numer 72601 o treści:
"freetime" + swoje imię, nazwę miejscowości, w której mieszkasz i interesującą odpowiedź na pytanie " Jak można użytkować wyroby Ceramiki Artystycznej z Bolesławca"

Treść takiego SMSa (zgłoszenia) nie powinna przekroczyć 160 znaków włącznie ze spacjami
(1 wiadomość SMS).

Kosz SMSa 2.46zł z VAT. Więcej w regulaminie.

Wszystkie formy ceramiczne zestawów, które możecie wygrać w konkursie Muzycznego Radia i Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego CERAMIKA ARTYSTYCZNA z Bolesławca, zaprojektowane zostały przez kierownika artystycznego Pana Mariusza Ochockiego, natomiast dekorację poszczególnych zestawów zaprojektowali i wykonali Projektanci Dekoracji.
Zapraszamy do zapoznania się z nimi poniżej.

MARIA STARZYK Projektantka Dekoracji
"Moje pierwsze autorskie wzory to często przypadkowe łączenie elementów geometrycznych i kwiatowych. Z czasem, wraz z rosnącym doświadczeniem wzory nabrały cech wypracowanej stylizacji, tworząc w ten sposób jedną całość. Głównym pojawiającym się najczęściej w mojej działalności jest szlaczek kwiatowy. Kolorów dostarcza mi wyobraźnia, a reszty dopełnia inspiracja pięknem przyrody."
IRENA MĄCZKA Projektantka Dekoracji
"Jestem autorką wielu zdobin unikatowych i tradycyjnych, jednak moja praca to ciągłe poszukiwanie nowych, coraz lepszych i bardziej pomysłowych wzorów oraz doskonalenie starych pomysłów. Motywy dekoracyjne składają się najczęściej z elementów, do których inspirację czerpię z otoczenia. Oczywiście główny motyw stanowią stylizowane kwiaty, układane w wianki oraz girlandy. Praca daje mi bardzo wiele satysfakcji i zadowolenia, a świadomość iż wyroby produkowane w Bolesławcu sprzedawane są na całym świecie dodaje mi jeszcze ochoty do dalszego zmagania się z ceramicznym rzemiosłem"
JACEK CHYŁA Projektant Dekoracji
"Możliwości jest wiele. Są właściwie nieograniczone- tkwią w nas i na zewnątrz"
MARIA IWICKA Projektantka Dekoracji
"Wychowałam się w umiłowaniu literatury i historii sztuki polskiej. W takiej atmosferze rozwija się wrażliwość na piękno i ciekawość świata. Bliski mi jest zarówno kierunek impresjonizmu z jego ulotnością wrażeń, jak i niepokój i asymetria secesji(?) Inspiracją jest dla mnie możliwość operowania kolorem i bogactwem technik zdobniczych, aby przedmioty codziennego użytku, jakimi są naczynia ceramiczne ozdobić pięknymi i niepowtarzalnymi motywami odwołującymi się do tradycji jak i oryginalnych pomysłów autorów"
TERESA LIANA Projektantka Dekoracji
"Proces tworzenia zdobin zaczynam od misternego rysowania i wycinania stempelków. Połączenie techniki dekorowania stempelkami i malowania pędzlem z zastosowaniem szerokiej gamy farb pozwala na stworzenie niezwykle ciekawych zdobin i nadania naczyniom użytkowym walorów dekoracyjnych. Najchętniej sięgam do motywów roślinnych "

W dniach 16-20.08.2017 w godzinach 11.00- 18.00 w Magicznym Ogrodzie Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego Ceramika Artystyczna, podczas Święta Ceramiki, można będzie m.in. obejrzeć na żywo pokazy zdobienia wyrobów ceramicznych i spotkać się z Projektantami Dekoracji.

Aby przeczytać regulamin kliknij na "Zobacz także".
news czytany 713 razy
Podziel się:

Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy. Możesz być pierwszy! Dodaj komentarz!
http://www.palac-lomnica.pl/
http://www.nasze-zoo.pl